Yaz yaklaştı. Öyle yorucu bir yıl geçirdin ki tatilini planlamaya bile vaktin olmadı. Ama artık bu strese dayanacak gücün de kalmadı. Bir an önce stresini atabileceğin ve doya doya kafanı dinleyebileceğin bir yere atmak istiyorsun kendini. Sıcacık havası, tertemiz denizi, huzur bulacağın doğası ile Sarıgerme’yi de tatil seçeneklerin arasına ekleyebilirsin.

Hala sakinliğini koruyan huzurlu bir tatil beldesi olan Sarıgerme, gerek havalimanına yakınlığı gerekse bölgedeki birçok önemli tatil beldesine yakınlığı sayesinde hem dinlenebileceğin hem de sıkıldığında çok fazla gezecek yer alternatifi bulabileceğin bir yer.

Belki de hiç duymadın Sarıgerme’yi şimdiye kadar. Gel biraz anlatalım, belki çok seversin ve bir daha gitmek istersin.

Sarıgerme’de Konaklama

“Şu beş yıldız tam da bana göre, gündüz dinlence akşam eğlence”

“Mis gibi evler varmış ağaçların altında, bir tanesine sığınırım illaki”

“Kamp yeri varken otele ne gerek, çadırım sağ olsun sırtında taşır beni”

Sarıgerme’de Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

 • Kumsalın tadını çıkar

  Sarıgerme’nin uzun bir sahili ve yumuşacık bir kumu var. Ayaklarını kuma basarak stres atmayı seviyorsan burası tam sana göre. Tut elinden sevgilinin ve birlikte yürüyün kumsalda gün batımına doğru.

 • Denizde dalgalarla oyun oyna

  Sarıgerme’nin bir diğer güzelliği de püfür püfür esintisi. Çevre beldelerin sıcaktan kavrulduğu yaz aylarında Sarıgerme’de her daim tatlı tatlı esen rüzgâr sayesinde hiç bunalmıyor insan. Rüzgârın denizde yarattığı ufak dalgalar da biraz eğlenmeni sağlıyor.

 • Çekçek’te fotoğraf çekil

  Herhalde plaja çekçekle gidilen tek yer burasıdır. Sarıgerme’de yerleşim alanının olduğu yerden bir traktörün arkasına yerleştirilen çekçekle 1 – 2 dakikada plaja gidiliyor. Muhtemelen başka bir yerde binmeyeceğin bu taşıtta bir anın olsun istersin.

 • Aşı Koyu’na git

  Sarıgerme’nin plajı haricinde başka bir plajdan daha denize girmek istersen, denizin pırıl pırıl ve çarşaf gibi olduğu Aşı Koyu’na gidebilirsin. Ama dikkat et yolu çok fena.

 • İztuzu Plajı’nı gör

  Sarıgerme’nin güzelliklerinden biri birçok yere yakın oluşu dedik. O yerlerden birisi de İztuzu Plajı. Dünyaca ünlü ve nesli tükenmekte olan caretta caretta kaplumbağalarının yumurtalarını bırakmak için uğradığı nadir sahillerden biri olan bu plaj mutlaka görmen gereken bir yer. Plajın girişindeki araştırma merkezinde koruma altına alınmış bazı kaplumbağaları yakından görebilirsin.

 • Dalyan’daki kaya mezarlarını gör

  Sarıgerme’nin hemen yanı başındaki Dalyan’ın en önemli tarihi özelliklerinden biri de Kaunos kral kaya mezarlarının burada olması. Dalyan’dan tekneye binip hem nehir boyunca tekne keyfi yapabilirsin hem de kaya mezarlarına ulaşabilirsin.

 • Jeep Safari turu ayarla

  Bu bölgede yabancı turistlerin en çok talep gösterdiği aktivitelerden biridir Jeep Safari turu. Eğer gün içerisinde biraz daha hareketli bir gün geçirmek ve biraz da macera yaşamak istiyorsan Sarıgerme’de jeep safari turuna katılabileceğin yerler bulabilirsin.

 • Göcek ve 12 adalar turu

  Göcek de Sarıgerme’ye yakın cennet köşelerinden biri. Göcek’ten kalkan tekne turlarıyla 12 adanın eşsiz koylarını mutlaka görüp bu cennet sularda yüzmelisin. Sarıgerme’deki tur firmaları aracılığı ile direk Göcek’ten kalkan tekne turlarından birini organize edebilirsin.

 • Rafting yap

  Biraz adrenalin istiyorsa canın, Dalaman Çayı’nda rafting yapmaya ne dersin? Korkuyor musun yoksa? E adrenalin böyle bir şey zaten, hem korkacaksın hem keyif alacaksın. Sarıgerme’deki tur firmalarından rafting seçenekleri için de detaylı bilgi alabilirsin.

 • Saklıkent’e git

  Türkiye’de ölmeden önce görülmesi gereken yerlerin başında gelir Saklıkent kanyonu. Hazır bu bölgeye kadar gitmişken 1.5 saat mesafedeki Saklıkent için bir gününü ayırabilirsin. Yazın kırk derece sıcağında bile buz gibi akan suyun içinde yürüdüğün bir doğa harikası burası. Kanyonda ilerledikçe bir süre sonra güneşi görmemeye başlıyorsun ve yol daha da darlaşmaya başlıyor. Hemen pes edip geri dönmezsen, az ötede şelalemsi bir su aktığını göreceksin. O buz gibi suyun altına kendini bıraktığında bütün hücrelerinin yenilendiğini hissedeceksin.

 • Su sporlarını dene

  Sarıgerme sahilinde birçok su sporunu yapabilirsin. Sörf, kano, jet ski vb. seçeneklerinden hangisi sana daha çok uyar acaba? Hepsini mi denemek istiyorsun, neden olmasın?

 • Çarşıyı gez

  Çok büyük olmasa da Sarıgerme’nin çarşısı alışveriş yapacak yerli yabancı turistleri bekliyor. Nasıl olsa sevdiklerine hediye almak isteyeceksin, çarşıda biraz yürü bakalım, elbet kafana göre bir şeyler bulacaksın.

 • Gece Hayatı

  Sarıgerme’deki birkaç büyük otelden birinde kalmıyorsan, muhtemelen yerleşim yeri bölgesinde geçireceksin akşamları vaktini. Tabi daha çok kafa dinleme üzerine bir bölge olduğu için akşamları sürekli dım tıs dım tıs sesinin olduğu pek mekan yok. Bir tane diskosu var gitmek istersen. Ama beni kesmez illa gece kulübü isterim dersen 1.5 saat ötede Marmaris’e gidebilirsin.

 • Fotoğraf Çek

  Yürüyüş yaptığın kumsalın, İztuzu Plajı’nın, Caretta Caretta kaplumbağalarının, dalgalarla oynarken attığın kahkahaların mutlaka bir anısı olmalı. Fotoğraf çekmeyi unutma!

Sarıgerme’ye Ulaşım

Sarıgerme’nin en cazip özelliklerinden biri hava limanına çok yakın oluşu. Dalaman hava limanı sadece 12 kilometre kadar yakın bir mesafede. O yüzden en rahat ulaşım şekli uçakla Dalaman’a gidip sonra bir taksiyle Sarıgerme’ye gitmek. Zaten birçok aktivite için Sarıgerme’deki tur firmalarının düzenlediği turlar yeterli gelecektir ama illaki araba gerektiren bir gezi veya aktivite planlasan bile Sarıgerme’nin içinde de günübirlik veya birkaç günlük araç kiralayabilirsin. İyi tatiller!

Leave a Comment