Yeşil ve mavinin konforla buluştuğu, Antalya’nın biraz ötesinde, Olimpos’un az berisinde, sırtını Toros Dağları’na dayamış turizm cennetimiz Kemer. Kilometrelerce uzanan kıyı şeridi boyunca onlarca otel inşa edilmiş olmasına rağmen, bugün Kemer birçok özelliğini kaybetmediği için hala gözde tatil bölgelerinden biri.

Çok çeşitli konaklama alternatifi ve uzun kıyı şeridi sayesinde farklı doğa özelliklerine sahip bölgelerde vakit geçirme imkânı sunması sayesinde Kemer birçok kişi için gözü kapalı gidebileceği bir tatil mekânı.

Hem tüm senenin stresini yediğin önünde yemediğin arkanda bir şekilde yan gelip yatarak atmak hem de gitmişken türlü doğa güzellikleri ve farklı yerleri gezme imkânın olsun istiyorsan Kemer bu tatilini geçirmen için sana uygun bir yer olabilir. Gel bir göz at bakalım Kemer’de neler yapabileceğine.

Kemer’de Konaklama

“Yaşasın yemek yemek, yaşasın her şey dahil!”

“Şöyle dağın eteklerine doğru nezih bir sitede bir yer kiralasam doğayla iç içe olsam”

“Şu upuzun sahil şeridinde elbet bir yer bırakmışlardır çadırımı kurabileceğim”

Kemer’de Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

 • Moonlight Park’a git

  Kemer’e gittin, oteline yerleştin, yedin içtin denize girdin ama otelin dışında bir yerlere de gitmek istiyorsun. Kemer’in merkezindeki bu parka gidip otel dışında da Kemer’in güzel denizine girebilir, parkı gezebilir, güzel bir öğle yemeği yiyebilirsin.

 • Phaselis Antik Kenti

  Burası Kemer tatilinde mutlaka görmen gereken bir yer. Perslerin, Büyük İskender’in, Romalıların binlerce yıl öncesine ait kalıntılarının doğanın muhteşem güzelliği içine gizlendiği muazzam bir koy burası.  Giderken sakın sadece antik kenti gezicem diye düşünüp mayonu giymeyi unutma. Antik kentin içinden geçerek ilerlediğinde öyle bir deniz göreceksin ki o denize girmezsen ömür boyu içinde ukde kalır.

 • Tahtalı Dağı’na çık

  Kemer’de yapman gereken olmazsa olmaz bir başka aktivite de teleferikle 2365 metrelik Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıkmak. İnşallah yükseklik korkun yoktur. Varsa da bu sayede yenersin belki. Böyle bir güzelliği kaçırmak istemezsin. Hele ki havanın açık olduğu bir günde gidersen, zirveye çıktığında neredeyse Alanya’ya kadar bütün Antalya’yı hayranlıkla seyredebilirsin.

 • Yamaç Paraşütü yap

  Eğer içinde ukde kalan aktivitelerden biri yamaç paraşütü ise, Kemer tatilinde bunu gerçekleştirebilirsin. Hazır Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıkmışken, paraşütle aşağıya özgürce bırak kendini.

 • Göynük Kanyonu’na git

  Mayonu şortunu giy, sırt çantana bol bol içme suyu koyup hazırlan. Başka bir maceraya gidiyoruz. Öyle adrenalinli bir macera değil, bu sefer doğanın aşırı güzelliği içinde kaybolmaya gidiyoruz. 2 kilometre kadar yürümemiz gerekiyor kanyona ulaşmak için. Bu sıcakta biraz zor tabi yürümek ama göreceksin ki değecek sonunda kendini yeşilliklerin arasında parlayan buz gibi suya atınca.

 • Rafting

  Merak ettiğin ve yıllardır yapmak için ertelediğin aktivitelerden birisi de rafting ise Kemer’de bu aktiviteni yapabileceğin seçenekler bulabilirsin. Tur firmaları bu konuda oldukça uzman.

 • Jeep Safari turu

  Kemer gibi dağın eteklerine kurulmuş, doğayla iç içe olan tatil beldelerinde yapması en keyifli aktivitelerden biri jeep safari turları. Her döndüğün virajda ayrı bir manzarayla büyülenip ayrı keyif alacaksın yolda olmaktan.

 • Tekne turu

  Birçok tatilin olmazsa olmazı tekne turu Kemer tatilinde de cazip seçeneklerden biri olacak. 50 kilometrelik kıyı şeridinde denize girilecek güzel yerlerin hepsine arabayla gitmek mümkün olmayabiliyor. Hem teknenin keyfi bir başka oluyor. Hele yazın sıcak nemli günlerinde.

 • Ata bin

  At binme merakın varsa ve Toros dağlarının eteğinde bu güzel doğanın içinde bu keyfi yaşamak istiyorsan ata binebileceğin tur seçeneklerini de Kemer’de bulabilirsin.

 • Ekopark’a git

  Kemer’in biraz ilerisinde Tekirova’da bulunan ekolojik doğa parkı özellikle çocuklu bir ailen varsa keyifli bir tur olabilir. Özellikle bitki ve sürüngenlerden oluşan farklı canlı gruplarının olduğu bu parkı görmek ilginç bir deneyim olabilir.

 • Olimpos / Çıralı

  Tüh acaba Kemer’de beş yıldızlı otel yerine Olimpos’ta bir bungalov tatili mi yapsaydım diye kafanda soru işaretleri mi var? İçinde ukde kalmasına gerek yok, aracın varsa Kemer’den Olimpos’a 40-45 dakikada rahatlıkla gidebilirsin. Eğer istersen bir gününü Olimpos’un antik harabelerini gezerek ve sonrasında da ağaçların gölgesindeki turkuaz mavisi denizinde yüzerek geçirebilirsin.

 • Tıka basa yemek ye

  Tatilde diyet filan olmaz bir kere boz o diyeti önce. Ağzına attığın her lokmada ay çok yedim ay çok kalori aldım diye söylenme. Şunun şurasında tatil dediğin zaten kaç gün ki. Özgür bırak kendini, canın ne istiyorsa ye, kendini kısıtlamadan doyasıya tadını çıkar tatilinin. Dönünce başlarsın yine diyetine.

 • Sarhoş ol

  Hep Rus’lar mı sarhoş olacak, biraz da sen devir votkaları bütün akşam ve sarhoş ol. Toplayıp odana götürecek birileri vardır elbet.

 • Dans et

  İçki var, müzik var, türlü animasyonlar var, zaten herkes kafayı bulmuş, sen de bırak kendini müziğin ritmine ve dans et tadını çıkar eğlencenin.

 • Fotoğraf çek

  Phaselis’in, Tahtalı Dağ’ın, Göynük Kanyonu’nun, ailenin, arkadaşlarının ahı kalır bu kadar güzelliğin ve eğlencenin içinde fotoğraf çekmezsen. Tembellik etme ve tadını çıkardığın her anı ölümsüzleştir.

Kemer’e Ulaşım

Antalya’ya uçakla gidip hava limanından taksiyle Kemer’e direkt gidebilir veya otobüsle otogara ve otogardan Kemer minibüsleri ile Kemer’e ulaşabilirsin. “Uçakla taksiyle uğraşamam gezicem ben” diyorsan kendi aracınla geze geze de gidebilirsin elbette. İyi yolculuklar!

Leave a Comment